Teknofest Nedir? Teknofest 2020 Ne Zaman?

 Teknofest Nedir? Teknofest 2020 Ne Zaman?

Teknofest Nedir? Teknofest 2020 Ne Zaman?

Teknolojide büyük atılımlar yapan ve bunların yenilerine hazırlanan Türkiye’nin bu alandaki önemli yeniliklerinden biri de teknofest. İlk iki yılın ardından üçüncüsü düzenlenmeye hazırlanıyor ve yine pek çok katılımcıyı büyük sürprizler bekliyor.

Teknofest Nedir?

Türkiye’nin farklı alanlarda geliştirdiği teknolojileri sergilemek için düzenlemeye başladığı en büyük teknoloji festivali olan Teknofest 2020 yılında üçüncü etkinliği için kapılarını açmaya hazırlanıyor. Savunma sanayiinden, otomotive pek çok sektörden firmanın katıldığı festivalde birçok yarışma da yapılıyor.

Üniversite ve lise öğrencilerinin kurduğu takımlar kendi geliştirdikleri araçlar ve teknolojiler ile yarışarak pek çok alanda başarı elde etmeye çalışıyorlar. Bu yarışların sonucunda da elbette ki kazananları önemli hediyeler bekliyor.

Teknofest 2020 Ne Zaman ve Nerede?

İlk iki etkinliği İstanbul’da düzenlenen etkinlik için çok büyük bir alan gerektiği için ilk etkinlik İstanbul Havalimanında düzenlenmişti. Daha sonra havalimanının hizmete açılmasının ardından böyle bir etkinlik için yer kalmamış ve etkinlik artık çok fazla faal olmayan Atatürk Havalimanına taşınmıştı.

Bu şekilde ilk iki etkinliğin İstanbul’da düzenlenmesinin ardından 2020 yılındaki etkinliği üstlenmek üzere Gaziantep şehri seçildi. Şehirde teknofest için kapılar 22 Eylül 2020 tarihinde açılacak ve 27 Eylül 2020 tarihine kadar devam edecek. Ülke çapında pek çok dev firmanın katılım göstereceği etkinlik yine pek çok vatandaş tarafından merakla bekleniyor. Geçtiğimiz yıllardaki etkinliklerde de büyük izdihamlar yaşanmıştı.

Teknofestte Öğrencilerin Yarışları

Teknofest her yıl pek çok öğrencinin kurduğu takımların yarışlarına sahne oluyor. Bu yarışlar genellikle bir ürün ya da teknoloji geliştirme üzerine oluyor ve kazanan takımlar ödül alıyorlar. İnsansız hava aracı, roket gibi projeler geliştiren takımların bir kısmı önemli firmalardan da destekler alıyorlar.

Hem lise hem de üniversite seviyesindeki öğrencilere uygun farklı yarışmalar düzenleniyor. Yarışmaların bir kısmının son etapları etkinlik haftasında düzenlenerek birinciler seçiliyor. Burada düzenlenmesi mümkün olmayan etapların kazananları ise yine etkinlikte açıklanıyor ve kendilerine ödülleri takdim ediliyor. Ülke çapında pek çok eğitim kurumundan öğrencilerin oluşturduğu takımların katılımında bu yarışmalar son derece heyecan verici oluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın