PUBG Mobile Nedir? Nasıl Oynanır?

 PUBG Mobile Nedir? Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile Nedir? Nasıl Oynanır?

PUBG Mobile oyunu, açılımı Player Unkown’s Battlegrounds olup bu oyun First Person Shooter oyunun akıllı telefon ya da tabletlerde kullanılan versiyonudur. Dünyada en çok tercih edilen çevrimiçi oyunlardan biridir. Oyunun ana teması rekabet ve stratejidir.

PUBG Mobile Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunda 100 savaşçı asker bulunmaktadır. Öncelikle bu askerler, kendilerini temsil edecek bir oyuncu seçerler. Ardından bir uçaktan paraşütle istedikleri alana inerler. Daha sonra oyuncular ekipman bulmalıdır. Çünkü ekipman oldukça büyük bir hayati önem taşımaktadır. Ne kadar insan öldürülürse o kadar fazla ekipman elde edilir.

PUBG Mobile Oyun Stratejileri

  • Bu oyunda sabır oldukça önemli bir kavramdır. Düşman görüldüğünde doğru bir zamanda ateş edilmeli. Bu oyunda kimseden yardım beklenilmemelidir. Çünkü bu oyunda tek bir galip çıkmaktadır. Önce oyuncuya yardım eden biri daha sonra düşman olabilmektedir.
  • Bu oyun Counter-Strike gibi oynanmamalıdır. Çünkü bu oyunda kimsenin göremeyeceği çok gizli köşelerden ateş edilebilir. Ayrıca PUBG oyun alanı oldukça geniştir.
  • Seslere dikkat edilmelidir. Çünkü bu oyunda arkadan gelen bir düşmanın hışırtı sesleri de duyulabilir. Bu yüzden oyun oynanırken ses olabildiğince yüksek olmalıdır. Ayrıca kısa bir süreliğine yardımı alınan kişilerin sesleri de rahatça duyulabilir.
  • Envanter doldurulmalı ve bir düzene sokulmalıdır. Paraşütle aşağı inerken olabildiğince ekipman toplanmalı ve bu ekipmanlar envanter üzerinde düzenlenmelidir. Ayrıca çok kullanılacak ekipmanlar oyunda en yakınlarda tutulmalıdır. Aksi takdirde hiç ummadık bir zamanda oyuncular öldürülebilir.
  • Silahın ateş edilme mesafesi oldukça önemlidir. Çünkü her silahın menzil değeri aynı değildir. Oyuncular yakın mesafede pompalı tüfek ya da tabanca, uzak mesafede uzun namlulu, dürbünlü tüfekler kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılmayan silah sırtta taşınmalıdır.
  • Oyunda bazı taşıtlar bulunmakta. Bu taşıtlarla istenilen uzak bir alana gidilebilir. Fakat taşıtların dezavantajı uzun namlulu tüfekle ateş edilmesi nedeniyle oyuncuların ölümüne neden olabilir.
  • Bu oyunda gereksiz yere ateş edilmemelidir. Bu durum mermilerin bitmesine yol açmaktadır.

PUBG Mobile Oyunu Nasıl İndirilir?

Bu oyun telefonlarda bulunan AppStore uygulamalarıyla edinilebilir. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta bu oyunun oldukça yüksek bir MB taşımasıdır. Bu yüzden Wi-Fi üzerinden indirilmesi gereklidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın