Game of Thrones Oyuncusu Diana Rigg Hayatını Kaybetti, Diana Rigg Kimdir?

 Game of Thrones Oyuncusu Diana Rigg Hayatını Kaybetti, Diana Rigg Kimdir?

Game of Thrones Oyuncusu Diana Rigg Hayatını Kaybetti, Diana Rigg Kimdir?

Büyük bir kitleyi televizyon başına kilitleyen son yılların en popüler dizilerinden biri olan Game Of Thrones pek çok oyuncunun dünya çapında tanınmasını da sağladı. Bu oyunculardan biri olan         Diana Rigg Young yakın zamanda vefat ederek sevenlerini üzdü.

Diana Rigg Young Kimdir?

1957 yılında Tiyatro kariyerine başlayan oyuncu 2 sene sonra 1959 yılında da İngiltere’de Royal Shakespeare Company isimli şirkete katıldı. İngiltere’nin en prestijli şirketlerinden biri olan RSC’de bir süre kaldıktan sonra onu popüler yapan dizi olan The Avengers TV dizisinde rol aldı.

Dizide en önemli kadın karakter olan Young bu dizi ile popüler oldu oyunculuk kariyeri de gerçek anlamda başladı.

Kariyerinde Sürekli Olarak Yükseldi

The Avengers dizisi İngiltere televizyonunun da en uzun soluklu dizilerinden biri olmuştur. Dizide canlandırdığı Emma Peel karakteri ile hafızalara kazınan Young, daha sonra farklı yapımlarda da çalışarak ününü arttırdı. Bu sürecin sonunda da yolu Game of Thrones dizisi ile çakıştı.

Game of Thrones hem senaryosu hem de oyuncuları ile tüm dünyada merakla beklenen ve takip edilen dizilerden biri oldu. Dizinin önemli karakterlerinden biri de Young tarafından canlandırılan Orona Tyrell. Tyrell hanesinin bilgili ve kurnaz büyüğü rolünü canlandıran oyuncu son derece iyi bir performans göstererek pek çok seyircinin takdirini aldı.

83 Yaşında Hayatını Kaybetti

2020 yılında 83 yaşını dolduran Young, maalesef 10 Eylül 2020 tarihinde hayata gözlerini yumdu. Harika oyunculuğu başarılı kariyerine giden yolu açtıktan sonra basamakları emin adımlarla çıkan oyuncu bu süreçte pek çok takipçi ve hayran elde etmiştir.

Son olarak oynadığı dizide son derece otoriter, entrikaları bilen ve kontrol eden kurnaz bir aile lideri rolünü oynayan Young, çok beğenilen bir performans sergilemişti. Akıllara zekice ve sempatik hamleleri ile kazınan oyuncunun ardından pek çok kişi gözyaşlarına boğuldu. Başta Game of Thrones hayranları ve oyuncuları olmak üzere pek çok TV ve dizi takipçisini derinden üzerek 83 yaşında vefat etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın