Evinin İçinden Uçağına Binen Adam: John Travolta

 Evinin İçinden Uçağına Binen Adam: John Travolta

Evinin İçinden Uçağına Binen Adam: John Travolta

Ünlü aktör John Travolta 1954 doğumlu. Pulp Fiction ve Gres gibi filmlerle tanınan ve tahmin edilebileceği gibi büyük bir servete sahip olan ünlü oyuncunun servetini nereye harcadığını anlamak çok zor olmasa gerek.

Travolta Aynı Zamanda Pilot

Uçaklara ve havacılığa ilgisi büyük olan John Travolta pilot lisansına da sahip. Uçaklarla büyük oranda haşır neşir olan Travolta işi çok ayrı bir boyuta taşımış. Bugüne kadar çok sayıda uçak kullanmış olan ve farklı uçakları bulunan ünlü oyuncu evinin girişlerinden birini direkt olarak apron olarak tasarlamıştır.

Havalimanlarında yolcuların uçağa binmesini sağlayan, direk olarak ana binaya bağlı olan tünellere apron denmektedir. Yolcu jetlerine binişte büyük kolaylık sağlayan bu apronun bir evde bulunması da görülmüş olay değildir.

Önünde Devasa Uçak Pisti Olan Ev

Evin önünde otopark olması sık görülen bir olaydır. Aynı zamanda teknesi olanların evlerinin önünde iskele bulunması da görülen bir durumdur. Ancak uçak sahibi bir kişinin evinin hemen önüne uçak pisti yaptırması çok sık görülen bir durum değildir. Bu uçak pisti sadece küçük yolcu uçaklarının inmesini sağlayacak nitelikte de değil. Son model ve büyük yolcu jetlerinin bile inmesine imkan sağlayan pist John Travolta’nın özel kullanımına mahsus.

Travolta küçük tek motorlu uçaklarının dışında 1 tanesi özel iş jeti ve 1 tanesi de Boeing 707 olmak üzere toplamda 5 adet uçağa sahip. Özel jete sahip olması çok rastlanan bir durum olsa da Boeing 707 tipi uçak bir ticari yolcu uçağıdır ve bu uçağın bir şahıs tarafından alınıp kendi uçağı olarak kullanılması çok rastlanan bir durum değildir.

Travolta’nın Devasa Özel Jeti

John Travolta’nın belki de en kaçık özelliklerinden biri de 140 kişi taşıma kapasitesi olan bir yolcu jetini alıp kendi uçağı haline getirmesidir. Uçak satın alındıktan sonra tamamen kendi zevklerine göre tasarlanmıştır.

Bu özelliği ile dünyanın en büyük özel jetlerinden biri haline gelen uçağın kaptan pilotu da yine John Travolta’nın kendisi. Bu uçak ile 64.000 km dolaşarak dünya rekoru da kırmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın