En İyi Açık Dünya Oyunları

 En İyi Açık Dünya Oyunları

En İyi Açık Dünya Oyunları

Açık dünya oyunları oyuncuya sağladığı özgürlük sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Açık dünya oyunları eski dönemlerden beri bulunsa da giderek daha da kaliteli ve kapsamlı hale gelmektedir. Bu durum açık dünya oyunlarını benzersiz hale getirmektedir.

Açık Dünya Oyunları Nelerdir?

Oyun sırasında oyuncunun davranışlarını ve hamlelerini kendi seçtiği oyunlara açık dünya oyunları denir. Bu oyunlarda oyuncunun aldığı kararlar oyunun gidişatını da etkilemektedir.

Belirlenen senaryo üzerinde etkilere sahip olan bu kararlar oyunu en güzel yapan noktalar. Kişinin yaptığı hamleler ile birlikte oyunda tamamen özgür olması da en çok tercih edilmesini sağlayan noktalar. Oyuncular bu tip oyunları en çok GTA serileri ile tanımaya başladı.

Watch Dogs 2

Watch Dogs 2 oyunu 2016 yılında Ubisoft tarafından çıkarılmış bir açık dünya oyunudur. Oyun son derece orijinal bir yapıya sahiptir. Oyunda bir hacker olarak başlanan görevlerde amaç farklı işlemler ile görevleri tamamlamak. Kişi bu görevleri tamamlama sürecinde yapmak istediklerinde ise tamamen özgür.

Burada alınan kararlar sonucunda elbette ki oyunun gidişatı da değişiyor. Şehirdeki trafik sistemi, firmalar ve insanlar kolayca hacklenerek para kazanılıyor. Burada yapılan hackleme işlemleri karakter tecrübe kazandıkça daha kolay ve karlı hale geliyor. 2016 yılında bu yana hala oynanan oyun çıktığı yıla da damgasını vuran oyunlardan biri olmayı başarmıştı.

Assasins Creed Origins

Assasins Creed serisini dünyada bilmeyen kalmadı. Öyle ki oyun oynamayan kişiler bile seriden artık haberdar. Seri her oyununda farklı bir kültürü işleyerek oyuncularını mest ediyor. Açık dünya oyunları arasında özellikle seri olarak en iyilerden biri sayılan seride kişi tamamen özgür. Verilen görevleri yaparak tecrübe ve para kazanmak mümkün olsa da görevlerin yapılma şekli ve diğer tüm kararlar oyuncuya ait.

Oyuncu aynı zamanda farklı şekillerde karakterini güçlendirmekten de sorumlu. Karakterin güçlenmesi için pek çok farklı yöntem mevcut. Oyuncunun bu yöntemlerin arasından en uygun olanını seçme hakkının olması da açık dünya oyunlarının en güzel yanlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın