Dünyanın En İlginç 14 Hastalığı

 Dünyanın En İlginç 14 Hastalığı

Dünyanın En İlginç 14 Hastalığı

Dünyada oldukça fazla hastalık türü bulunmaktadır. Fakat bazı hastalıklar görünüm itibariyle insanları hayrete düşürebilmektedir. Dünyanın en ilginç 14 hastalığı aşağıdaki listemizde bulunmakta.

 1. Deniz Kızı Sendromu (Sinoremelia)

Bu hastalık doğuştan meydana gelen bir hastalık türüdür. Bu hastalığa sahip yeni doğan bebeğin, iki ayağının birbirine yapışık bir biçimde olmasından dolayı bu hastalığa deniz kızı sendromu adı verilmiştir.

 • Düzensiz Vücut Büyüklüğü: Proteus

Bu hastalıkta insanların vücutlarının herhangi bir yerinde orantısız bir büyüme gözleniyor. Örneğin; yüz bölgesinde alın bölgesinde oluşan topa benzer bir görüntü ya da bir kolun diğer koldan çok daha büyük olması bu hastalığın belirtisidir.

 • Yaşlılık Hastalığı: Progeria

Bu hastalık da oldukça ilginç hastalıklardan biridir. 10 yaşındaki bir çocuğun 90 yaşındaymış gibi görünmesine neden olur. Ayrıca yaşlılık hastalığı bütün vücutta etkisini göstermekte.

 • Vampir Hastalığı: Porfiria

Görmeye dayanılmaz bir görüntüye sahip olan bu hastalıkta deri güneşe maruz kaldığında köklü deformasyonlara maruz kalıyor. Yani bu hastalığa sahip kişilerin güneş görmesi ateşte yanmaya benzer. Vampirlerin güneşte yanmasından dolayı bu hastalığa “Vampir Hastalığı” denilmiştir.

 • Alice Harikalar Diyarında Sendromu: Mikropsi

Bu hastalığı taşıyan bireyler kendini herkesin içinde büyük bir boyutta görüyor. Alice Harikalar Diyar’ında anlatılan Alice’in tavşan deliğine girebilmesinden dolayı bu hastalığa bu isim verilmiştir.

 • ENB Hastalığı

Bu hastalığa sahip bireylerin yüz bölgesinde şişmeler ve duyu organlarının bozulması görülmekte. En son 53 yaşında Fransız bir kadın bu hastalığa yakalanmıştır. Bu yüzden hayatının sonlandırılmasını istemiştir.

 • Fil Adam Sendromu: Elefantiyazis

Bu hastalığa sahip bireylerin ayaklarında sivrisineklerin larvalarının birikmesi nedeniyle oluşuyor. Daha sonra bu ayaklar kalın bir görünüme ulaşarak fil ayaklarını andırıyor. Bu yüzden bu hastalığa fil adam sendromu denilmiştir.

 • Baloncuk Hastalığı

Bu hastalığa en büyük neden vücutta gelişen tümördür. Tümör, vücutta büyüyerek deri üzerinde balonumsu şişmeler oluşturuyor.

 • Kan Ağlama Hastalığı: Hematidrosis

Bu hastalığa sahip bireylerde ağlama esnasında göz yaşı sıvısı yerine kan gelmekte. Neden olduğu tam olarak bilinmez. Fakat tedavi edilmeden de iyileşme ihtimali olan bir hastalıktır.

 1. Kemik Adam Hastalığı: F.O.P Hastalığı

Bu hastalığa sahip bireylerin vücudundaki kaslar sertleşerek kemiğe dönüşür. Bu yüzden sertleşmiş kaslar oldukça yoğun bir şekilde hissedilir.

 1. Ölü Adam Hastalığı: Kotard Sendromu

Bu hastalığa sahip bireyler vücudunda çürükler olduğunu iddia eder. Bu yüzden kendilerini sürekli yorgun hisseder. Bu hastalığın kökeni psikolojiktir.

 1. Hızlı Büyüme Hastalığı: Akromegali

Bu hastalığa sahip bireylerin kol, ayak ve yüz bölgesi diğer organlara nazaran daha hızlı büyümektedir.

 1. Ağaç Hastalığı

Bu hastalığa sahip bireylerin ellerinde öncelikle siğiller oluşur. Daha sonra bu siğiller yayılarak elde ağaç görünümü oluşturur.

 1. Yabancı El Sendromu

Bu hastalığı taşıyan bireylerde, el ve kol istemsiz bir şekilde hareket ederek kendisine ya da başkalarına zarar veriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın