Bitcoin’de Piyasa Değerleri Tahminlerin Üzerinde

 Bitcoin’de Piyasa Değerleri Tahminlerin Üzerinde

Bitcoin’de Piyasa Değerleri Tahminlerin Üzerinde

Kripto paraların ilk örneği olan Bitcoin çıktığı günden beri yatırım piyasasını büyük oranda etkilemektedir. Durum böyle olunca Bitcoin değeri de herkes tarafından takip edilir olmaya başlamıştır. Salgın döneminde önemli miktarda değer kaybetse de Bitcoin değeri uzmanların yorumlarında beklentilerin üstünde kalmaya devam etmektedir.

Bitcoin Değeri Nasıl Düşmeye Başladı?

Her ne kadar kripto paralar da bir para birimi olarak görülse de önemli bir kitle bu para birimlerini yatırım aracı olarak kullanmaktadır. Salgın döneminde:

  • yatırım yapmak için ortamın uygun olmaması
  • ekonomik durumlardaki belirsizlik
  • acil nakit ihtiyacı

gibi sebeplerle pek çok kişi yatırım araçlarını satarak nakit paraya geçiş yapmıştır. Durum böyle olunca yatırım aracı olarak da sıklıkla kullanılan Bitcoin gibi kripto paraların da değerinde düşüş görülmüştür.

Bitcoin 10.000 USD Üzerinde İşlem Görüyor

Salgının etkilerinin en ağır olduğu ve piyasaların en belirsiz olduğu 14 Mart tarihinde Bitcoin değeri 5.165 USD değerlerini görmüştü. Bu değer kaybından sonra salgının etkilerinin yavaş yavaş geçmesiyle birlikte Bitcoin salgın öncesi görmediği değerlere çıkmaya başladı.

14 Ağustos 2020 tarihinde 11.767 USD fiyatından işlem gören Bitcoin yeniden düşüş trendine girdi. Yatırım araçlarının büyük bir kısmında olduğu gibi piyasalardaki belirsizlik ve salgının 2021 dönemindeki etkilerinin belli olmaması sebebiyle yeniden değer kaybeden Bitcoin 10.315 USD seviyelerine düştü.

Uzmanların Tahmini 9.000 USD

Uzmanların değerlendirmelerine göre Bitcoin değeri 9.000 USD değerinin çok üzerine çıkmamalı. Bitcoin için uygun değerin bu olduğunu iddia eden pek çok uzman güncel fiyatlardan Bitcoin alımını uygun görmüyor. Bunun sebebi de elbette ki Bitcoin fiyatlarının hak ettiği değerler olan 9.000 USD değerlerine düşmesi yönündeki beklenti.

Bitcoindeki stabil ancak yavaş değer kaybı bir süredir devam ediyor. Bu düşüş durumu takip edildiğinde uzmanların önerdiği seviyeleri zorlaması mümkündür. Buna rağmen Bitcoin değerindeki düşüş salgının yarattığı belirsizlik durumundan kaynaklanmaktadır. Bu düşüş trendi kış döneminde firmaların normal çalışma dönemlerine dönmeleri durumunda durarak yerini stabil bir yükselişe bırakacaktır. Bu süreçte ani yükselişler beklenmese de salgının durumuna göre yine anlık düşüşler görülebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın