Asansördeki Gizem: Elisa Lam Olayı

 Asansördeki Gizem: Elisa Lam Olayı

Asansördeki Gizem: Elisa Lam Olayı

Elisa Lam Kimdir?

Colombia Üniversitesi öğrencisi olan 21 yaşındaki Elisa Lam, Çin göçmeni Kanadalı bir ailenin kızıdır. Elisa, büyük bir depresyon geçirmekteydi. Bu depresyon onun derslerine girmesini engelleyecek büyüklükteydi. Bunun üzerine Elisa, yalnız kalıp sakinleşmek için California’ya gitmeye karar verdi. İlk başlarda ailesi izin vermese de sonradan aile bu duruma razı geldi.

Ölümün Sır Perdesi Olan Otel: Cecil Hotel

27 Ocak 2013’te Elisa California’daki Cecil Hotel’e giderek bir oda kiraladı. Fakat bu otel normal bir otel değildi. Bu otelin geçmişi uyuşturucu satıcıları, katiller ve tecavüzcülerle doluydu. Hatta seksenli yıllarda meşhur seri katil Richard Ramirez, bu otelde tam 13 kişiyi katletmiştir. 90’lı yıllarda bir başka seri katil olan Jack Unterweger da bu otelde pek çok cinayet işlemiştir. Bu otel intiharlarıyla da meşhur bir oteldir. Birçok insan bu otelde sebepsiz yere intihar etmiştir.

Elisa Lam, otele giriş yaptıktan sonra her gün ailesine ne yaptığını anlatıyor ve onlara fotoğraf gönderiyordu. Fakat 1 Şubat 2013’te Elisa Lam’dan hiçbir haber alınamadı. Bunun üzerine ailesi polise haber verdiler. Otel sakinleri yetkililere musluktan akan suda renk ve tat bozukluğu olduğunu söylemesi üzerine, suyun kaynağı olan çatıdaki su tankı kontrol edildi. Elisa Lam’ın cesedi çıplak bir şekilde su tankı içerisinde bulundu. Fakat burada bir tuhaflık vardı. Birden fazla erkeğin bile zar zor açtığı su tankının kapağını Elisa’nın nasıl açtığı akıllarda büyük bir soru işareti bırakmıştı. Polis merkezi, delil yetersizliğinden dolayı dosyayı kapattı.

Asansör Kamerasına Yansıyan Gizemli Olaylar

Kamera kayıtlarına bakıldığında Elisa Lam önce 14. Kattan asansöre biniyor. Sakin bir şekilde kat düğmelerine basıyor; fakat asansör çalışmıyor. En sonunda dışarı çıkıyor ve sanki karşısında biri varmış gibi hareketlerde bulunuyor. Daha sonra korkmuş bir şekilde asansöre giriyor ve hızla düğmelere basıyor. Asansör bir türlü çalışmıyor. Bunun üzerine Elisa dışarıyı kontrol ediyor. Sonrasında asansörden ayrılıyor. Tuhaf olan asansörün Elisa çıktıktan bir 10 saniye sonra çalışmasıydı.

Karanlık Sular

Bu olaydan gerçekleşmeden önce çekilmiş 2005 yapımı bir film olan “Karanlık Sular” da aynı durumlar gerçekleşmiş. Musluktan akan kötü renkli ve tadı bozuk su, küçük kızın su tankında çıplak bir şekilde ölü bulunması ve hatta küçük kız oyuncunun adının Cecilia olması; Elisa Lam olayına oldukça benzer yönler taşımakta.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın