2020’nin Nefes Kesen Aksiyon Dolu Filmleri

 2020’nin Nefes Kesen Aksiyon Dolu Filmleri

2020’nin Nefes Kesen Aksiyon Dolu Filmleri

Sinemada yayınlanan filmler pek çok farklı kategoride yayınlanmaktadır. Aksiyon kategorisi ise dünya üzerinde en çok izlenen kategorilerin başında gelir.

Aksiyon filmlerinin merakla takip edildiği sinema sektörüne 2020 yılında damgasını vuran pek çok film bulunmakta.

1. Extraction

2020 yılında yapılmış aksiyon filmlerinden biri olan Extraction, Bangladeş’e gönderilen bir paralı askerin başından geçenleri anlatmaktadır. Askeri buraya gönderen kişi ise oğlu kaçırılan bir uyuşturucu kaçakçısı. Çocuğu kurtarma görevini üstlenen askerin başından aksiyon dolu pek çok olay geçiyor. Filmin IMDB puanı: 6,7

2. Bad Boys III

Türkçeye Çılgın İkili olarak çevrilen serinin ilk iki filmi beğenilerek izlenmiştir. Will Smith ve Martin Lawrence’ın başrolde olduğu film her zamanki gibi heyecanlandırırken güldüren cinsten. Komik hareketleri ve tavırları ile izleyicileri eğlendiren başrol oyuncuları aynı zamanda da nefes kesen sahneler yaşıyorlar. Ocak 2020’da vizyona giren film 424,6 milyon dolar gişe yaptı. Aynı zamanda filmin IMDB’den aldığı puan ise 10 üzerinden 6,6 olarak açıklandı. Amerikan yapımı film tüm dünyada bilinen ve beğenilen filmler arasında.

3. Project Power

Amerikan yapımı süper kahraman filmleri son derece meşhur. Öyle ki bu süper kahramanlardan bazıları insan hayatının her yerinde görülmektedir. 14 Ağustos 2020 tarihinde yayınlanan film ilk olarak Netflix platformunda izleyici ile buluşmuştur. Filmin beyaz perdede gösterime girip girmeyeceği henüz belli değilken pek çok süper kahraman filmi gibi aksiyon ve heyecan dolu film hakkında ilk izlenimler oldukça olumlu.

4. Spenser Kanunları

2020 yılında çıkan ve listedeki diğer iki filme farklı yönlerden benzeyen film son derece beğenilen aksiyon filmleri arasında. İlk olarak Netflix platformunda yayınlanan bu film de aksiyon yanında komedi unsurları içeriyor. Filmin komik olmasını sağlayan farklı unsurlar var. Filmde bir cinayet vakasının zanlısını bulmak için birlikte çalışmak zorunda kalan eski bir polis ile bir suçlunun hikayesi anlatılıyor. Aksiyon filmlerini seven ancak bunları izlerken de çok gerilmek istemeyenlerin tam aradığı film niteliğinde. Filme erişim hala Netflix üzerinden sağlanabilse de sinemalarda vizyona girip girmeyeceği bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın