2020’de En Beğenilen Türk Filmleri

 2020’de En Beğenilen Türk Filmleri

2020’de En Beğenilen Türk Filmleri

Her yıl olduğu gibi 2020 yılında da birbirinden güzel ve heyecanlı film vizyondaydı. Filmlerin bir kısmı seyirciler açısından sınıfta kalırken bir kısmı da taktirle karşılandı. En beğenilen filmlere yer verdiğimiz listemize göz atalım.

1. Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Sırp Kralı Lazar’ın başta bölgedeki Türkler olmak üzere pek çok kişiye yaptığı zulümleri ve bunu durdurmayı kendilerine görev bilen Türk akıncılarını anlatan film, izleyenleri oldukça etkiledi. Diriliş Ertuğrul ve Kurtuluş Osman dizilerinin yapımcılarından Mehmet Bozdağ’ın imzasını taşıyan film seyircilerin büyük çoğunluğunun beğenisini toplamayı başardı.

2. Biz Böyleyiz

Bir film sadece tek yönlü olmasın, komedi, dram ve romantizmin hepsi bir arada olsun diyenlerin keyifle izledikleri Biz Böyleyiz filmi aynı zamanda kaliteli oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor. Oyuncularının son derece başarılı performansları ve senaryonun beğenilmesi ile izleyicinin sevdiği filmler arasına girmeyi başaran film 2020 yılında en çok izlenen Türk filmlerinden biri oldu. İzleyiciler tarafından geçer not alan film aynı zamanda yorumcular tarafından da 10 üzerinden 6 puana layık görüldü.

3. Karakomik Filmler 2

Cem Yılmaz’ın Karakomik serisinin 2. filmi niteliğindeki film izleyicinin karşısına farklı bir Cem Yılmaz profili çıkartıyor. Tüm Türkiye’nin izlemeye alıştığı “komedyen” Cem Yılmaz profilinden arınarak daha ciddi bir sinema oyuncusu ve senarist olma yolunca ilerleyen Cem Yılmaz elbette ki filmlerinden komediyi de eksik etmiyor. Eski filmlerine kıyasla komedi sahnelerini daha dengeli kullanan Yılmaz, bu filmiyle de izleyicinin beğenisini almayı başarıyor.

4. Bayi Toplantısı

Komedi severlerin yakından takip ettiği İbrahim Büyükak, senaryosunu kendisi yazdığı Yol Arkadaşım ve Küçük Esnaf filmleri ile kendini sinema izleyicisine kanıtlamıştı. Önceki filmleri ile beğenilen Büyükak, son filminde 3 beyaz eşya satıcısının yaşadıkları problemleri anlatan bir film kurguladı. Bu 3 bayi sahibi hayatlarının yoluna girmesi ve yaşadıkları problemlerin çözülmesi için iş birliği yapmak zorundalar.

Bu macera sırasında yaşanan komiklikler ise filmin tadı tuzu. 2020 yılında en çok beğenilen sinema filmleri arasına giren Bayi Toplantısı Türk komedi severlerin tercihleri arasında.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın