2020 Yılının Hipnoz Edici En İyi 3 Aksiyon Filmi

 2020 Yılının Hipnoz Edici En İyi 3 Aksiyon Filmi

2020 Yılının Hipnoz Edici En İyi 3 Aksiyon Filmi

Aksiyon filmleri korku filmleri kadar olmasa da oldukça gerilim içerikli film türleridir. Bazı aksiyon filmler gerek içerdikleri dövüş sahneleri olsun gerekse içeriğinde kullanılan efektler olsun tercih edilen filmler arasında yerini almıştır. 2020 yılının hipnoz edici en iyi 3 aksiyon filmine geçelim.

Tanrının Çocukları: The Old Guard (Ölümsüzlük-Yaşlı Muhafızlar.)

Uzun yıllar paralı askerlik yapan tanrısal özellik taşıyan bir grup ölümsüz asker, Haçlı Seferleri’nden Küba Devrimi’ne kadar tarihte birçok savaşta bulunmuşlardır. Bu ekibin kökenleri Yunan tanrılarına kadar uzanmaktadır. Bu ekip ne kadar ölümsüz olsalar da olağanüstü güçleri bulunmamakla birlikte dövüş esnasında insansı özelliklere sahiptirler. Andy bu ekibin lideri İlyada Destanı’nda geçen Eetion kralının tek kızıdır. Grubuyla birlikte başka bir ölümsüz kişinin varlığını tespit ederler. Tespit ettikleri bu kişi deniz hizmetlisi olan siyahi bir kadındır. Fakat Andy ve ekibinin uğraşması gereken büyük bir sorunu vardır. Bu sorun Andy ve ekibinin ölümsüzlüğünü fark eden kötü amaçlı bir grubun Andy’nin peşine düşmesi.

Filmin Süresi: 2 saat 5 dakika

Oyuncular: Charlize Theron, Kiki Layne, Harry Melling, Matthias Schoenaerts, Luca Marinelli

Uyuşturucu Baronları Arasındaki Gerilim: Extraction (Çıkarma)

John Wick tarzı bir film olan Extraction, ölümsüz ve öldürme yeteneğine sahip olan bir grup askerin uyuşturucu baronlarıyla mücadelesini anlatmaktadır. Filmde Hint uyuşturucu baronu lideri ile Bangladeş uyuşturucu baronu lideri arasında bir husumet yaşanır. Arlarındaki husumetin ilerlemesi nedeniyle Bangladeş uyuşturucu baronu lideri, Hintli uyuşturucu baronu liderinin kaçırılması için talimat verir. Çocuk kaçırıldıktan sonra, çocuğu kurtarma görevi Tyler Rake’e verilir. Fakat Bangladeş uyuşturucu baronu Tyler Rake’in işini baya zorlaştırır.

Filmin Süresi: 1 saat 57 dakika

Oyuncular: Chris Hemsworth, Gülşife Ferahani, Randeep Hooda, Rudhraksh Jaiswal, Sam Hargrave, David Harbour

İki Keskin Nişancının Mücadelesi: Snipper-Assassin’s End (Keskin Nişancı-Suikastçının Sonu)

Film iki keskin nişancı Thomas Beckett ve oğlu Brandon Beckett’in suikastçılarla olan mücadelesini anlatıyor. ABD ile ticaret anlaşmasının imzalandığı bir gece, yabancı bir lider öldürülür. Bu durumun şüphelisi ise o gece olay yerinde tuzağa düşen özel kuvvetler keskin nişancısı Brandon’dır. Tehlikeyi fark eden Brandon, babası Thomas’tan yardım ister.  Fakat karşılarındaki suikastçılar oldukça iyi eğitilmiş gruplardan oluşmakta olup hiç kolay lokma değildirler.

Filmin Süresi: 1 saat 35 dakika

Oyucular: Chad Michael Collins, Tom Berenger, Sayaka Akimoto, Ryan Robbins, Lochlyn Munro, Emily Tennant

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın