2020 En iyi 3 Türk Komedi Filmi

 2020 En iyi 3 Türk Komedi Filmi

2020 Gülmekten Yerlere Seren En İyi 3 Türk Komedi Filmi

Rekabetin Kadınları: Eltilerin Savaşı

Eltiler dost olabilir mi? Filmde Sultan ve Gizem eltilerin birbirleri ile olan rekabeti oldukça komik bir şekilde işlenmiştir. Sultan, ailenin eski gelinidir. Gizem ise Sultan tarafından istenmeyen yeni gelindir. Sultan, sürekli Gizem’in işlerine burnunu sokmakta ve ona gün yüzü göstermemektedir. Gizem başlarda Sultan’ın ona karşı olan tavırlarına dayansa da bir süre sonra dayanamayıp Sultan’a karşı savaş açar. Bu ikili arasındaki atışmalar son derece tatlı atışmalar olup izleyenleri oldukça güldürmüştür. İkilinin kaynanasının bu ikiliye verdiği bir söz bu atışmaları daha şiddetli bir hale sokacaktır.

Filmin Süresi: 1 saat 53 dakika

Oyuncular: Gupse Özay, Merve Dizdar, Uraz Kaygılaroğlu, Ferit Aktuğ

Eski Arkadaşların Buluşması: Biz Böyleyiz

Yazlık arkadaşı olan bir grup çocukluk ve gençlik yıllarının çoğunu Nezihe Hanım ile birlikte İzmir’de geçirmiştir. Bu arkadaş grubu tamamen birbirine zıt karakterlere sahip olup yetişkin bir konuma geldiklerinde farklı yönlere ayrılırlar. Yıllar sonra bu arkadaş grubu Nezihe Hanım’ın hastalandığını duyarlar. Bunun üzerine hepsi Nezihe Hanım’ın yanında olabilmek için İzmir’e doğru yola çıkarlar. Uzun yıllar sonra bir araya gelen bu zıt karakterler geçmiş konuların açılmasıyla birbirlerine hesap soracaklardır. Bu film biraz komedi biraz da trajedi içermektedir.

Filmin Süresi: 1 saat 59 dakika

Oyuncular: Hümeyra, Berrak Tüzünataç, Engin Öztürk, Şebnem Bozoklu, Özge Özpirinçci, Meriç Aral, Boran Kuzum

Üç Kafadarın Dostluk Hikayesi: Bayi Toplantısı

Film üç beyaz eşyacının hikayesini anlatmaktadır. Namık, Âdem ve Sadık hayatlarında zor zamanlar geçirmekte olan üç esnaftır. Bir gün bir otelde gerçekleşen bayi toplantısında tanışırlar ve arkadaş olmaya karar verirler. Bir araya gelen bu üç kafadar oteli sakarlıklarıyla ve daha birçok davranışlarıyla birbirine katarlar. Macera dolu bir ortamda bu üç kafadara bayilerinin ellerinden alınması için planlar düzenlenir. Bayilerini kurtarmak isteyen bu üç kafadar birbirlerine güvenerek bayilerini almak için ellerinden geleni yaparlar. Bu filmde yer yer küçük aksiyon sahneleri de bulunmakta.

Filmin Süresi: 1 saat 54 dakika

Oyuncular: İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın